HAKKIMIZDA

Genel Tanıtım

Kurulduğu günden günümüze, koyduğu hedefler ve gerçekleştirdiği performans ile hızlı gelişme göstererek, kapsamlı bir lojistik hizmet şirketine dönüşen Karaca Lojistik, Türkiye'deki seçkin üreticiler ve özellikle butik hizmet almak isteyen dış ticaret firmaları tarafından, lojistik dış kaynak kullanımı alanında yerel öncülerden biri olarak kabul edilmektedir. Operasyonel mükemmelliği her zaman en üst seviyede tutan, her sektörden ve büyüklükten firmaya hizmet sunabilen, esnek ve uyarlanabilir yapısı sayesinde sunduğu hizmetleri müşterilerinin taleplerine göre şekillendirme kabiliyetine sahip olan Karaca Lojistik, eksiksiz bir lojistik çözüm üreticisi olarak uzun yıllarda biriktirdiği deneyim ve tecrübesiyle değerli müşterilerine yüksek kaliteli ve uygun maliyetli entegre lojistik çözümler sunmaktadır.

Teknolojinin bu denli gelişmesiyle birlikte küresel entegrasyon küresel pazarları ve küresel rekabeti de beraberinde getirdi. Bu evrim ve hızlı teknolojik gelişmelere paralel gelişim gösteren, kurulduğu günden bugüne kalite felsefesinden ödün vermeden koşulsuz müşteri memnuniyeti odaklı yönetim anlayışını benimseyen ve bu doğrultuda kendisine stratejik hedefler koyan Karaca Lojistik, ''Küresel Entegrasyon” stratejik hedefini adım adım gerçekleştirerek müşterilerine “Tek Noktadan Alışveriş” hizmeti vermekte, yenilikçi bir yönetim tarzıyla müşterileri için en uygun lojistik çözümleri geliştirmekte ve uygulamaktadır.

Karaca Lojistik, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Uluslararası taşımacılık ve lojistik alanında faaliyet gösteren firmalara kanunen iş yapabilme yetkisi veren TİO ( Taşıma İşleri Organizatörleri) Yetki Belgesi'ne sahiptir. Ülkemizde hava kargo taşımacılığı konusunda  yönetmelikle belirlenen tüm gereklilikleri sağlayan ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından havayolu işletmelerine kargo ve posta teslim eden ‘’Taşıma İşleri Organizatörü’’ sıfatıyla yetkili acente olarak onaylanan bir kuruluş olan Karaca Lojistik, tüm dünyada havayolu taşıyıcılarının ve acentelerinin temsil edildiği uluslararası bir kuruluş olan IATA (Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği) tarafından da onaylı bir hava kargo acentesidir. 

Genel Merkezi, İstanbul’un önde gelen iş merkezlerinden İstanbul Dünya Ticaret Merkezi EGS Business Park Blokları’nda yer alan; Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli (İzmit), Tekirdağ ve Mersin’de  yerleşik irtibat ofisleri ve profesyonel ekibi ile 7 ilden direk hizmet veren Karaca Lojistik; ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti ve Şikayetleri Yönetim Sistemi, OHSAS 45001 İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgelerine sahiptir. 

Dünyanın her noktasında bulunan acenteleri ile tüm müşterilerine yerel bir dokunuşla küresel bir erişim sunan, deneyimli ve motive bir ekip ve başarılı yöneticileriyle uluslararası ve yurtiçi kara taşımacılığından; havayolu, denizyolu ve demiryolu taşımacılığına, gümrük işlemlerine kadar tüm hizmetleri yüksek düzeyde güvenilirlik ile sunan Karaca Lojistik, bu süreçte müşterilerinin en güvenilir küresel tedarik zinciri yönetimi hizmetlerinden yararlanmasını sağlamak için kendi BT (Bilişim Teknolojisi), bilgisayar (yazılım ve donanım) ve iletişim sistemlerinin geliştirilmesine de büyük yatırım yapmaktadır.

Bugün her bir Karaca Lojistik çalışanı için  "Müşteriler için en güvenilir lojistik ortağı ol" sloganı çok değerli olup, müşterilerinin tüm tedarik zinciri bağlantılı taleplerinin ivedi yerine getirilmesi ve maliyetlerini en aza indirecek politikaların belirlenmesi birincil öncelik taşımaktadır.

Müşterilerini en değerli iş ortakları olarak gören onların gülümsemesini en kıymetli anıları arasında biriktiren onlarla birlikte büyümeyi temel amaç edinen Karaca Lojistik ile müşterileri arasında karşılıklı güvene dayanan uzun vadeli paylaşımlı ve sürekli gelişen bir ilişki, ayrılmaz bir bağ vardır.